Genel Bilgi

Neden Caza?

 

Motosiklet denilince ilk akla gelen, iki tekerlekli motorlu taşıt olacaktır. Geçmişi ise İkinci Dünya Savaşı öncesi Avrupa’da halkın bisikletlere küçük motor takmasına kadar dayanır.

 

İlk başarılı iki tekerlekli motorlu taşıt tasarımını Fransız mucitler Michael ve Eugene Werner kardeşler gerçekleştirmiştir. Werner Kardeşler aracın motorunu kadronun altına iki teker arasına yerleştirdiler. O tarihten sonra motosiklet tasarımında motor hep aynı yerde kalmıştır. Ta ki kendi tasarımım olan CAZA’yı icat edene kadar.

 

O yıllarda başlayan motosiklet tutkusu günümüze kadar hızla yayılarak gelmiştir. Bende de var olan motosiklet tutkusu beni motosikletlerin bazı dezavantajlarını avantaja dönüştürme konusunda çalışmalar yapmaya sevk etmiştir. Çünkü iki tekerlekli motosiklet kullanmak ip cambazlığı gibidir. Cambaz ipte duruyor, siz de iki tekerin, yani ip kadar yerin üzerinde duruyorsunuz. Bir başka deyişle motosiklet kullanmak çok keyifli olmasına karşın bir o kadar da tehlikelidir.

 

Bu Tehlikeler:

 

  • Dengeyi sağlamakta güçlük çekmek…
  • İki tekerlekli motosikletlerin boyutları nedeniyle, trafikte fark edilememeleri…
  • İki tekerlekli motosikletlerin ıslak zeminde zayıflayan duruş mesafesi…
  • İki tekerlekli motosikletle, sık şerit değiştirme nedeniyle, araç sürücülerinin kör noktalarında kalmak…

 

İşte bütün bu dezavantajlar tamamen kendi tasarımım olan, üzerinde uzun yıllar emek verdiğim üç tekerlekli motosiklette bulunmamaktadır. CAZA adını verdiğim bu motosiklette en başta denge problemi yaşanmaz. Çünkü arka kısmı iki tekerden, ön kısmı tek tekerden oluşmaktadır.

 

CAZA hem spor araba keyfini hem de motosiklet keyfini birlikte yaşayacağımız bir motosiklettir.

 

Hem sağlamlık, hem güvenirlik, hem de konfor açısından mükemmel bir dizayna sahip CAZA, tüm motosiklet kullanıcıları için vazgeçilmez bir tutku olacaktır. Ayrıca motosiklet hevesi olup tehlikeli olmasından ve dengeyi sağlayamamasından dolayı bu heveslerinden vazgeçenler içinde bir fırsat.

 

A2 motosiklet ehliyetine gerek duymadan standart olarak kullandığınız, B tipi ehliyetinizle kullanabileceğiniz üç tekerlekli motosikletinizle, otomobil konforunda motosiklet keyfini süreceksiniz.

 

Turizm cenneti güzel Türkiye’mizde yerli ve yabancı turistler üzerinde son derece    yüksek ilgi uyandıracağı için, ticari amaçlı olarak kiralanabilir ve gelir elde edilebilir

 

Tamamen yerli imalat olan CAZA yedek parça ve bakım anlamında oldukça ekonomik olup servis maliyetleri düşüktür. Her zaman ve her yerde yedek parça ve servis bulma imkanı mevcuttur.

 

CAZA motor tutkunları olanlara ısrarla tavsiye edilecek bir araçtır. Tüm parçaları %100 yerli olup Teknik Yavuz Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. tarafından üretilmektedir. Parçaları bol ve ucuzdur. CAZA’da kullanılan tüm malzemeler CE belgelidir. Teknik servisimiz kaliteli hizmet sunmaktadır. %40 fabrikasyon, %60 el yapımıdır. Ayrıca taşıma kolaylığına da sahiptir. Binek aracınız var ise, CAZA’nın ön tekerleğini aparatıyla binek aracınıza takıp istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.

 

CAZA ve siz ayrılmaz birer dost olacaksınız…

 

CAZA ile uzun yıllar boyu, kazasız, güvenle, mutlu bir sürüş keyfi yaşayın.

 

 

Turhan Yıldırım YAVUZ